Příloha interview přináší velké rozhovory se zajímavými osobnostmi z domova i ze zahraničí, a to jak z vlastních zdrojů, tak překladů z renomovaných periodik (Der Spiegel, Die Zeit, Le Monde). Vychází dvanáctkrát do roka.

 

V aktuální příloze INTERVIEW Literárních novin 1/2020 se mimo jiné dočtete...

 "Nikdo neví, co se stane. Svět teď každopádně nechává Izrael dělat si to, co chce. A to je problém, protože Izrael není schopen vzdát se toho, co ho ničí. Situace se nezklidňuje, ale naopak radikalizuje. Značná část Izraelců začíná už dokonce snít svůj sen o deportaci Palestinců," říká v rozhovoru izraelský historik ŠLOMO SAND.

 "Co by se stalo, kdybyste nemohli jet více než pětkrát z Londýna do Paříže, protože vaše osobní bilance CO2 by byla nepřiměřeně vysoká? I když tomu tak zatím není, začíná být svoboda pohybu ohrožena hospodářským tlakem. Někteří z nás se v nepříliš vzdálené budoucnosti mohou probudit a zjistí, že si svobodu pohybu nebudou moci dovolit," obává se portugalský podnikatel a generální ředitel největšího francouzského výrobce automobilů CARLOS TAVARES.

 "Psaním jsem došel k tomu, že malý temný Čurda nebo třeba Toufarův vyšetřovatel Mácha může být zahnízděný v každém z nás, i ve mně. A že vždy záleží na tom, zda tyto temné stránky, démony, v sobě zvládneme, uřídíme, nebo jim dáme prostor k rejdům. A za druhé jsem si vědom, že jsem se nikdy neocitl v takovém závažném dějinném klinči, kdy by mi třeba za heydrichiády někdo neznámý zabouchal na okno a požádal mne o jídlo či nocleh, přičemž mám rodinu a tři děti," říká spisovatel a dokumentarista MILOŠ DOLEŽAL.


Share on Myspace

Vážené čtenářky,vážení čtenáři,

v souvislosti s uzavřením řady prodejen s  Literárními novinami vám nabízíme následující službu:

předplaťte si Literárky na dva měsíce
za 118,-Kč a dostanete je přímo do poštovní schránky.

Objednat si je můžete buď

e-mailem: predplatne@literarky.cz  nebo

telefonicky: 800 300 302 (bezplatná linka)

Dále nabízíme kompletní Literární noviny v elektronické podobě na alza.cz

redakce

 

LtN202004

 

Aktuální číslo vyšlo 26.3.2020
Příští číslo vyjde 30.4.2020